.

LĪGA GROZA

DZIMUSI 1982. GADĀ.

2007- 2009 LMA HUMANITĀRO ZINĀTŅU MAĢISTRA GRĀDS MĀKSLĀ.

2003–2007 LMA HUMANITĀRO ZINATŅU BAKALAURA GRĀDS MĀKSLĀ

1997-2002 DAUGAVPILS MĀKSLAS KOLEDŽA, SAULES SKOLA.

IZTĀDĒS PIEDALOS KOPŠ 1998. GADA.

DARBI ATRODAS PRIVĀTKOLEKCIJĀS LATVIJĀ,

IGAUNIJĀ, LIETUVĀ, VĀCIJĀ, BEĻĢIJĀ.

liga_fotoNoslēpums. Valdzinājums. Skaistums.  Neatkārtojamība. Krāšņums. Pārvērtība. Spēle. Līksme. Tradīcijas. Teātris. Maska.

Krāsaini tērpi, puķes un lūpas ir tas ko mēs mīlam visvairāk. Aizklāta seja....pazīstamas acis....skaļi smiekli...kārdinājums iepazīt....noslēpuma valdzinājums...atklāšanas prieks. Pielaist klāt, lai paliktu noslēpumā, divi soļi uz priekšu, viens atpakaļ. Tu vari būt jebkas - galma āksts, dāma, skaistule, karalis, gudrais, bet paliec vien tu pats....krāsās, līnijās, spalvās.

Radot savus darbus es padziļināti pievērsos vairākiem filosofiska rakstura jautājumiem. Kāda ir maskas nozīme? Vai tā tikai aizsedz seju, vai tomēr ir patiesā seja? Kura patiesībā ir maska? Kādas ir attiecības starp masku un zem tās paslēpto seju? Kas atklātos, ja tā nokristu? Mēs nevaram ieskatīties maskām acīs, nelielos, apaļos it kā nedzīvos caurumiņos, kas aizsedz kaut ko, mūsu skatienam aizliegtu. Varbūt tur ir mūsu iekšējā pasaule? Bet varbūt tur nav nekā?

Darbos tiek risināta tēma par maskām un figūrām apvienojot kompozīcijā stilizētas cilvēka figūras, sejas vietā liekot masku, radot nezināmo un slēpto intresi, par to, kas slēpjas aiz maskas? Kompozīcijas ir risinātas grafiskā manierē, kā dominējošo izvēlējos līniju, un tās radītos paveidus. Ar telpiskijiem un grafiskajiem objektiem mēģināju radīt telpu saviem personāžiem.  Nozīmīgs ir ritms, kurš veidojas telpas faktūrā un “lietus lāsēs” minimālais krāsu salikumus un izteiktās ritma kustības, kuras caurvij kompozīciju, piešķir tai nenoliedzamu dekorativitāti. Kompozīcijā nav vērojami reāli elementi, te viss ir pārspīlēts gan krāsās, gan izmēros. Man svarīgas ir tikai formu savstarpējās attiecības. Maska palīdz izjust vientulības trausluma rūgteno garšu, paliekot aci pret aci ar būtni, tik līdzīgu sev: vientuļu, apmulsušu, pārpilnu jautājumiem, kuriem nav viennozīmīgu atbilžu, un tomēr nespējot sarunāties masku dēļ, neļauj satikties ar tiešamību.


 
Untitled